Pozycjonowanie

Pozycjonowanie polega na ciągłym zdobywaniu coraz to nowych, mocnych linków z anchorem na dane słowo kluczowe.

Optymalizacja

Optymalizacja serwisu powinna być naszym podstawowym krokiem zanim zaczniemy „zabawę” w SEO. .

Katalogi i presell page

Katalogi stron www to najpopularniejszy sposób zdobywania linków u naszych rodzimych pozycjonerów. Zazwyczaj jest to sposób polecany dla początkujących, którzy nie wiedzą jak zdobywać linki pozycjonujące witrynę. Dodawanie strony do katalogu nie należy do trudnych rzeczy, więc jest to często zlecane innym.

Obecnie najpopularniejszym w Polsce skryptem, na którym opartym jest wiele katalogów jest skrypt SEOkatalogu. Jest to płatny skrypt, z dużą liczbą funkcjonalności i łatwości w konfiguracji. Z innych popularnych skryptów możemy wspomnieć o darmowym Arfooo oraz o płatnym INDEXU.

Dodawanie wpisu do katalogów zwykle przebiega tak samo. Najpierw musimy przejść do wybranej podkategorii, odpowiedniej dla tematyki naszej strony, a następnie podać adres naszej strony. Następnie musimy wypełnić kilka pół formularze, odpowiednio są to:

- tytuł (podajemy frazę, na którą pozycjonujemy naszą stronę, gdyż tytuł jest anchorem), - opis (opisujemy w kilku zdaniach to, co znajduje się na naszej stornie), - słowa kluczowe (wpisujemy kilka słów kluczowych, na które pozycjonujemy stronę), - email (nasz adres email, na który dostaniemy potwierdzenie zaakceptowania strony w katalogu).

Blogi z artykułami, bo tym są presell page to drugi po względem popularności sposób na pozyskiwanie linków w Polsce. Zwane preclami blogi te oparte są zazwyczaj o platformę Wordpress.

Na precle artykuł może dodać każdy (no chyba, że są to zamknięte grupy precli) byle by spełnił warunki zawarte w regulaminie danego precla. Zwykle minimalne warunki, jakie musi spełniać dany artykuł to 1000 znaków oraz maksymalnie 3 linki w treści.

Artykuły do precli nie powinny mieć charakteru stricte reklamowego dla naszej strony, lecz powinny opisywać usługi, jakie oferujemy. Przykładowo, jeśli mamy sklep ze sprzętem dla nurków, artykuł może być napisany odnośnie ciekawych miejsc na nurkowanie. Ważne, aby artykuły do presell page były unikane oraz tematycznie powiązane z pozycjonowaną witryną.

Panuje reguła, że artykuły do precli nie muszą być bogate merytorycznie czy wartościowe dla użytkownika, ważne, aby tylko bot je zindeksował. Warto jednak pisać dobre artykuły, które potem dodamy na dobre precle (typu Artelis.pl), z których skorzystają również inni użytkownicy.