Pozycjonowanie

Pozycjonowanie polega na ciągłym zdobywaniu coraz to nowych, mocnych linków z anchorem na dane słowo kluczowe.

Optymalizacja

Optymalizacja serwisu powinna być naszym podstawowym krokiem zanim zaczniemy „zabawę” w SEO. .

Pozyskiwanie linków

Linki do naszej strony możemy zdobywać na wiele rozmaitych sposobów od metod Black SEO poczynając na katalogach stron i preclach kończąc. Jednak oprócz tego mamy także masę innych ciekawych sposobów na wartościowe linki.

Dziś społecznościowe serwisy pokroju Facebooka czy Twittera odgrywają niedoścignioną rolę w kreowaniu zainteresowań użytkownika. Warto, więc stworzyć profil swojej strony w danej społeczności, co może nam przynieść dodatkowy ruch czy klientów, którzy skorzystają z naszych usług. Pamiętajmy, że na Twitterze warto używać tagów w publikowanych przez nas twittach.

Kolejnym dobrym sposobem są fora i blogi. Jednak w przeciwieństwie do użytkowników Xrumera i Scrapeboxa nie spamujemy ich masowo, a legalnie dodajemy swoje posty czy komentarze. Wtedy linki zamieszczamy w sygnaturkach lub w profilach na blogach. Warto wybierać tematycznie powiązane z naszą stroną fora i blogi, przez co moc naszego linka będzie efektywniejsza, a i możemy zyskać nowych użytkowników. Bo wiele osób może zachęcić odnośnik do naszej strony, a nuż wejdą i zostaną na niej na dłużej, czy może nawet dzięki nim zarobimy coś z reklam umieszczonych na naszej stronie internetowej.

Oprócz tego możemy zgłaszać naszą stronę do przeróżnych konkursów stron internetowych czy konkursów na najlepszy startup. Jeśli prowadzimy sklep możemy spróbować nawiązać współprace z porównywarkami cen czy wyszukiwarkami produktów, lub zacząć oferować swoje usługi na akacjach pozostawiając odnośnik do naszego sklepu.