Pozycjonowanie

Pozycjonowanie polega na ciągłym zdobywaniu coraz to nowych, mocnych linków z anchorem na dane słowo kluczowe.

Optymalizacja

Optymalizacja serwisu powinna być naszym podstawowym krokiem zanim zaczniemy „zabawę” w SEO. .

Narzędzia SEO

Gdyby nie narzędzia upraszające i przyspieszające naszą prace w SEO świecie, pozycjonowanie odbywałoby się jeszcze większym nakładem sił jak i czasu. Na szczęście ludzkość od początku lubi sobie wszystko ułatwiać, dlatego i powstaje wiele narzędzi SEO, które pomagają nam nie tylko zdobywać wyższe pozycje w wyszukiwarkach, ale i analizować konkurencję.

Już na początku przygody Polski z katalogami stron zaczęły powstawać dodawarki do nich. Dziś dodawarki do katalogów czy precli dzielimy na automatyczne jak i poł-automatyczne. Automatyczne dodawarki pozwalają nam na nie ingerencję w swoją prace przed uprzednim stworzeniem danego projektu. W dodawarkach poł-automatycznych musimy zadbać o kilka innych szczegółów, dzięki którym dodany stronę do katalogu, jednak jest to o wiele mniej roboty niż byśmy dodawali stronę ręcznie.

Oprócz narzędzi do pozyskiwania linków istnieją także takie, które pomogą nam odpowiednio dobrać słowa kluczowe oraz przeanalizować linki prowadzące do konkurencyjnych stron, (dzięki czemu możemy np. przeanalizować zaplecze konkurencji). Nawet samo Google oddaje nam za darmo narzędzie propozycji słów kluczowych Google AdWords.

Popularne narzędzia Black Hat SEO to Xrumer oraz Scrapebox. Narzędzia te pozwalają na umieszczanie linków na forach internetowych oraz blogach. Sposoby umieszczania linków tego typu narzędziami zaliczamy do nieetycznych, lecz jeśli posiadamy dobrą listę adresów mogą one okazać się bardzo skuteczne z zdobywaniu pozycji w wyszukiwarce.